اگر شما هم مانند من همیشه باید حد اقل 10 تب مختلف را در فایرفاکس باز کنید (که اصولا این عدد بیشتر از این مقدار است)، پس این مطلب دقیقا برای شماست! در این مقاله سعی خواهیم کرد راهبردهایی را برای مدیریت تب ها در فایرفاکس و همچنین نحوه کنترل و کاهش حجم استفاده از حافظه اشغال شده کامپیوتر توسط این تب ها را بررسی و به ارائه راه حل های مناسب و کاربردی بپردازیم.

firefox-tabs.jpg

وبلاگ شخصی شما، توییتر، فیس بوک، گوگل و ابزارهای مختلف آن! این ها چند نمونه از صفحاتی است که اصولا هر کاربری هنگام استفاده از اینترنت آن ها را در مرورگر خود باز می کند و معمولا هم رفته رفته با گذشت دقایق، تعداد این تب ها بیشتر و بیشتر می شود و این مورد مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

باز کردن تب های زیاد در فایرفاکس باعث کند شدن سرعت عمل کرد آن می شود و این تب های زیاد، روباه موزیلا را به یک هیولای حافظه خوار تبدیل می کند! موردی که هرچند با جلوتر رفتن نسخه های فایرفاکس بهبود نسبی داشته اما کماکان جدی ترین مشکل کاربران آن است. حتی اگر میزان مصرف حافظه و کندی سیستم برای شما مشکلی ایجاد نکند، داشتن این همه تب، یافتن مطالب مورد نیاز را دشوار می نماید. اما مهم ترین سوال اینکه، چاره چیست؟

---------------------------------------

من به شخصه از افزونه Taboo استفاده میکنم که کار با آن بسیار بسیار ساده است, وقتی این افزونه را نصب میکنید دو ایکون به نوار بالایی فایرفاکس اضافه میشود ایکون سمت چپ یا Save this tab to read later برای ذخیره صفحاتی که باز کرده اید اما فعلا وقت خواندن ان را ندارید و قصد دارید یک وقت دیگه این صفحه را مرور کنید که برای اینکار کافی است بروی ایکون سمت چپ کلیک کنید به همین سادگی صفحه مورد نظر ذخیره میشود و با کلیک بروی ایکون سمت راست یا View your taboos in a new tab لیست تب هایی که قبلا ذخیره کرده اید را با اسم و یک پیشنمایش کوچک به نمایش در میآید

این افزونه قابلیت import و export را هم داراست و فکر میکنم که جاش در مطلب بالا خالیست

لینک بارگذاری Taboo بروی فایرفاکس:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5756/

...........ادامه مطلب